Vliv současné situace na nemovitosti v Mostě

Vliv současné situace na nemovitosti v Mostě

Jak investovat peníze v čase koronavirové pandemie a krátce po ní? Vítězové a porážení.

Poražení: Veškeré služby, cestovní kanceláře, dopravní a letecké společnosti, restaurace, hotely, ale také ubytovací kapacity v centru Prahy a v turistických oblastech. Automobilky, knihkupectví, vydavatelství atd. Lidé v době krize odkládají spotřebu, banky poskytují úvěry velmi obezřetně, nebo vůbec. Peníze na účtech nepřináší žádný zisk, ani zhodnocení. Akcie: Propad až o 35 %.

Vítězové: Výrobci hygienických dezinfekčních potřeb, dovozci zboží z Číny, průmysl, dovážkové služby. Vedle toho jsou investoři, kteří vlastní byty k dlouhodobému pronájmu mimo turistické oblasti. Toto je cílová oblast našich investorů. Při aktuální situaci je tou největší výhodou 100% hrazení nájmů ze strany nájemníků.

Naši nájemníci jsou většinou rodiny s dětmi, kterým pomáháme se začleněním do společnosti. S tím je spojena i komunikace se správou sociálního zabezpečení, případně s charitativními organizacemi, které sociálně slabším pomáhají také.

Jelikož byty, které máme k dispozici, vysoce překračují běžný standart (dobrá bezproblémová lokalita v širším centru, nová kuchyň, nové plovoucí podlahy a téměř vždy přebudované jádro na zděné, nová koupelna a toaleta), pracovnici úřadu nám doporučují rodiny, které sociální bydlení potřebují, ale zároveň jsou solidní a na dobré cestě se začleněním. Již dávno nefunguje model, kdy se tyto rodiny posílají do vybydlených oblastí typu Janov. Naopak je záměrem tyto rodiny začlenit do běžného fungování ve společnosti. Základem je samozřejmě bydlení a právě s tím spolu s investory pomáháme. Nejen v době krize je velkou výhodou, že nájemníci dostávají příspěvky na bydlení i v této době.

Koho hledáme: Investora s vlastním kapitálem, kterému vyhledáme, zrekonstruujeme a pronajmeme nemovitost, kterou odkoupí do osobního vlastnictví. Následně nabízíme garantovany 5.5% výnos při správě. V době krize i po ní.

Kdo jsme: Skupina investorů, která již léta sama investuje a zároveň vyhledala, zrekonstruovala, pronajala a prodala již více jak 100 bytů. Momentálně máme ve správě přes 40 bytů.