Aktuality

Investiční byty a ekologie? Jde to vůbec dohromady?

26. 02. 2023

Při činnosti jakékoliv firmy je vhodné se zamyslet nad ekologickými dopady jednotlivých rozhodnutí a její činnosti jako takové. Účelem a smyslem naší společnosti je umožňovat jednoduše investice do nemovitostí s plnou správou a garantovanými výnosy. Myslíme při tom však i na ekologické aspekty naší činnosti.

Jak konkrétně přispíváme k udržitelnému rozvoji? Jaké aktivity a činnosti jsme zavedli, nebo jakými postupy pracujeme, abychom zbytečně nezvyšovali uhlíkovou stopu? Podívejte se na stručný výčet níže:

  1. Opakovaně používáme materiály, které lze využívat znovu a znovu.
  2. Upřednostňujeme materiály z druhé ruky a sekundárního trhu – při rekonstrukcích a vybavování nemovitostí upřednostňujeme raději starší, ale kvalitní spotřebiče či materiály, než nejlevnější akční zboží nevalné nízké kvality.
  3. Na základě spolupráce s dodavatelem prémiových keramických obkladů využíváme zboží vysoké kvality, jež je pro něj odpadem. Za výhodné ceny tak operujeme s kvalitnějšími a odolnějšími materiály, než naše konkurence.
  4. GPS monitoring společnosti CCS je nainstalován na všech našich dodávkách. To nám pomáhá minimalizovat jednak spotřebu, která je systémem CarNet sledována, ale též eliminovat soukromé či neoprávněné jízdy.
  5. Spolupráce s Cyrkl – využívání nepotřebného materiálu tam, kde ještě poslouží a účast na dotaznících a výzkumech organizace, naposledy jsme například zachránili před skládkou 37 ks interiérových dveří, které nyní slouží v mnoha různých bytech po celém Mostě. 

Napadají vás další cesty, jak bychom mohli snížit naši uhlíkovou stopu? Neváhejte nám napsat na info@investicnibyty.com – za nápad, který ušetří peníze nás či našich investorů, a zároveň ochrání klima vás rádi finančně odměníme. 

Pomůžeme Vám s tvorbou vyváženého realitního portfolia i jeho financováním.